Outsourcing personelu – najpopularniejsze branże

Outsourcing personelu, czyli tak naprawdę wynajmowanie pracowników czasowo, staje się coraz bardziej popularne. To niezwykle wygodne: masz umowę z jedną firmą outsourcingową, która dostarcza ci personelu potrzebnego od czasu do czasu. W jakich branżach taki układ sprawdza się najlepiej?

Leasing pracowników – na czym polega?

Leasing pracowników to bardzo komfortowa usługa. Polega na wynajmowaniu pracowników, którzy są potrzebni czasowo. Dzięki temu nie musisz ich zatrudniać ani opłacać za nich składek – wszystkim zajmuje się firma outsourcingowa, z którą masz umowę.

Nie musisz przeprowadzać rekrutacji na krótkotrwałe stanowiska. Po prostu dzwonisz do firmy, która wykonuje takie usługi, i w określonym czasie pojawiają się wykwalifikowani pracownicy i specjaliści. To świetne rozwiązanie na obsadzenie stanowisk w czasie akcji specjalnych. Outsourcing personelu najczęściej dotyczy kilku branż.

Outsourcing pracowniczy: monter

Małe i średniej wielkości zakłady produkcyjne nie muszą mieć swojego działu utrzymania ruchu czy zatrudniać techników zajmujących się uruchamianiem nowych maszyn, taśm czy działów. Te usługi można zlecić monterom, specjalnie wykwalifikowanym specjalistom, którzy się tym zajmują. Oferta ich pracy i zakres usług jest bardzo szeroki i dotyczy bardzo wielu branż.

Leasing hostess

Hostessy – to właśnie branża, z której najczęściej wynajmuje się pracowników do prac czasowych i akcji specjalnych. Profesjonalne hostessy świadczą usługi promowania produktów lub usług na różnego rodzaju eventach. O ich wynajmie mogą pomyśleć także osoby, które mają własne sklepy firmowe. Hostessy oferujące próbki towarów to jeden z najlepszych sposobów na reklamę nowych produktów.

Wynajem kelnerów i obsługi przyjęć

Wielkie eventy i gale firmowe nie zdarzają się często, ale jeśli są wyprawiane, muszą mieć naprawdę odpowiednią otoczkę i rozmach. Dlatego wynajem kelnerów i osób obsługujących przyjęcia jest dobrym rozwiązaniem. Wykwalifikowani kelnerzy mogą być wynajmowani także przez osoby prywatne, na przykład do obsługi wesel czy innych przyjęć okolicznościowych.

Do obsługi przyjęć warto wynająć także barmana lub barmanów. Znalezienie takiego pracownika krótkotrwałego to także zadanie firmy outsourcingowej, a usługa jest naprawdę bardzo popularna. Barmani są wynajmowani zarówno na przyjęcia firmowe, jak i prywatne, wesela, urodziny i innego rodzaju przyjęcia okolicznościowe.

Leasing pracowników hotelu: pokojowa i pracownik obsługi

Z leasingu pracowników w dużym stopniu korzystają także hotele, zwłaszcza w sezonie, kiedy gości jest więcej lub w okresie urlopowym. Wynajem na krótkie terminy wykwalifikowanych pokojówek i innych pracowników obsługi hotelu (bagażowych, recepcjonistów, sprzątaczy) to sposób na utrzymanie najwyższej jakości usług niezależnie od terminu i wydarzeń losowych. W tym zakresie usługi leasingowe są bardzo popularne.